Komunikat organizacyjny nr 2/2020

Obchodzimy dziś 85 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Na stronie internetowej Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej pojawił się kir symbolizujący naszą żałobę.
Wiem, że tego dnia każdy na swój sposób oddaje hołd Temu który dokonał niemożliwego: Wodzowi który swoją ideą porwał sobie podobnych do marszu ku Niepodległej. 
Dziś zapewne znajdą się tacy, którzy będą pomniejszali dokonania Marszałka, a niech tam: szczurami przejmować się nie będziemy. Dla nas jego dokonania są jasne i droga przezeń wytyczona prosto prowadzi do celu.
Zapewne wielu z Was kieruje tego dnia swój wzrok na Kraków i zastanawia się, czy dane nam będzie się spotkać. Mam szczerą nadzieję że tak się stanie, ale tym wszystkim zatroskanym odpowiadam już dziś na nurtujące nas wszystkich pytania. 

ORGANIZACJA MARSZU

 1. Organizacja Marszu uzależniona jest od stanu prawnego obowiązującego w kraju w związku z pandemią. Na dzień dzisiejszy formalnie nie może się on odbyć, ale mamy nadzieje, że już w najbliższym czasie sytuacja się zmieni.
 2. Prowadzimy przygotowania do Marszu tak aby wobec ewentualnych obostrzeń Kadrówka mogła się odbyć. Bierzemy pod uwagę następujące zmiany:
  – zmniejszenie ilości osób do 150-180 osób,
  – noclegi tylko i wyłącznie na świeżym powietrzu, bez wykorzystania sal gimnastycznych, budynków itp.
  – rezygnacja z dotychczasowego sposobu prowadzenia uroczystości: kwiaty składa tylko delegacja Komendy, uczestnicy Marszu meldują się pod pomnikami drużynami przechodząc do miejsca zakwaterowania.
  – rezygnacja z części imprez towarzyszących, które powodują grupowanie się wielu osób,
 3. Współpracujące z nami samorządy oraz inne instytucje wspierające dotychczas Kadrówkę sygnalizują nam pogorszenie swojej sytuacji finansowej. Robimy wszystko aby nie zmieniła się cena udziału w Marszu. W związku z czym dokonujemy niezbędnych oszczędności:
  – rezygnacja z koszulek, które już teraz powinny zostać zamówione,
  – rezygnacja z wydrukowania kalendarza Kadrówki,
  – śpiewnik Kadrówkowy powiększony o część historyczną zostanie wydrukowany w ostatniej chwili.

Reasumując: celem naszym jest organizacja Marszu, ale na dzień dzisiejszy więcej jest niewiadomych niż pewnych punktów. Po rozmowach z wieloma instytucjami uznaliśmy, że ostatnim terminem na podjęcie decyzji jest koniec czerwca, ale mamy nadzieję, że już wcześniej będziemy mogli przekazać wszystkim radosną decyzję.

Komendant 
LV Marszu Szlakiem
Pierwszej Kompanii Kadrowej

(-)

Dionizy Krawczyński

Zapraszamy do zapoznania się także z:
Komunikat organizacyjny nr 1/2020
Komunikat organizacyjny nr 3/2023
Komunikat organizacyjny nr 4/2023