Komunikat organizacyjny nr 1/2021

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, która była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności przypominamy o naszej drodze do Niepodległości.

Zapewne wielu z Was czytają słowa o „naszej drodze do Niepodległości” pomyśli o Kadrówce. Słusznie! Od długiego czasu prowadzimy rozmowy jak ją w tym roku zorganizować, bo to, że Marsz się odbędzie jest pewne! Poniżej przedstawiamy wyniki naszych ustaleń:

OBOSTRZENIA

 1. Organizacja Marszu uzależniona jest od stanu prawnego obowiązującego w kraju w związku z pandemią (zgromadzenia tylko do 5 osób). Na dzień dzisiejszy formalnie nie może się on odbyć, ale mamy nadzieje, że sytuacja się zmieni.
 2. Niezależnie od stanu prawnego sugerujemy, aby wszyscy chętni do udziału w Marszu zaszczepili się. Dbajmy o siebie i innych.

ORGANIZACJA MARSZU

 1. Tegoroczne uroczystości odbędą się w Krakowie w dniach 4-5 sierpnia.
 2. Harmonogram uroczystości podamy w późniejszym czasie, ale naszym celem jest, aby uroczystości na Wawelu i na Sowińcu odbyły się jednego dnia – 5 sierpnia.
 3. Ze względów organizacyjnych przyjęliśmy, że w tegorocznej Kadrówce weźmie udział nie więcej niż 150 osób (plus kawaleria).
 4. Noclegi w Krakowie tylko na Kopcu na Sowińcu, pozostałe w zależności od prowadzonych rozmów oraz obowiązujących obostrzeń, ale należy brać pod uwagę namioty.
 5. Harmonogram marszu zostanie podany w następnym komunikacie, ale nie przewidujemy dwóch noclegów nad Nidą.
 6. Uroczystości na trasie: na dzień dzisiejszy planujemy powrót do dotychczasowego przebiegu (udział biorą wszyscy uczestnicy Marszu). Jeżeli będą obowiązywały ograniczenia przewidujemy możliwość rotacyjnego udziału w uroczystościach kolejnych plutonów.
 7. Organizacja posiłków tak jak w poprzednich latach.

DOKUMENTACJA

 1. Na stronie www.kadrowka.org dostępne są wszelkie materiały, karty zgłoszeniowe, oświadczenia rodziców. Pliki do pobrania

  UWAGA jeżeli nie wiecie jak wypełnić część 3 deklaracji (przystąpienie do stowarzyszenia) pozostawcie ją niewypełnioną. Podczas rejestracji w biurze Komendy będziemy wyjaśniali wątpliwości.

 2. Kartę zgłoszeniową należy przesłać jedynie w wersji papierowej (odchodzimy od dwóch wersji tj. papierowej i elektronicznej).
 3. Karty zgłoszeniowe i inne dokumenty należy przesyłać na adres: 

  Dionizy Krawczyński
  Komendant Marszu Szlakiem „Kadrówki”
  ul. Występy 20
  29-105 Krasocin 

 4. Wszelkie pytania do Komendanta w formie elektronicznej proszę kierować na adres: komendant@kadrowka.org

FINANSE

 1. Współpracujące z nami samorządy oraz inne instytucje wspierające dotychczas Kadrówkę sygnalizują nam pogorszenie swojej sytuacji finansowej. Robimy wszystko aby nie zmieniła się cena udziału w Marszu. Jeżeli problemy się utrzymają będziemy rezygnowali z niektórych elementów.
 2. Koszt uczestnictwa w Marszu utrzymujemy na ubiegłorocznym poziomie:
       – uczestnicy przydzieleni do plutonów pieszych: odpłatność 250 zł. Opłata obejmuje: wyżywienie, transport bagaży, noclegi, ubezpieczenie i inne wynikające z potrzeb.
       – uczestnicy przydzieleni do patrolu kawaleryjskiego i służb taborowych kawalerii: odpłatność 30 zł. Opłata obejmuje jedynie koszt ubezpieczenia, koszulek i pamiątek marszowych. Pododdział wyżywienie i transport zapewnia we własnym zakresie.
 3. Opłatę należy przelać na konto bankowe: 

  MARSZ SZLAKIEM PIERWSZEJ KOMPANII KADROWEJ
  ul. Występy 20
  29-105 Krasocin
  Numer konta: 72 1600 1462 1896 5589 3000 0001
  Proszę o podanie nazwiska i imienia osoby której dotyczy wpłata.

Wbrew pozorom organizacja Marszu napotyka na wiele problemów. Najgorszy jest brak informacji o stanie prawnym jaki może obowiązywać latem. Na to czekamy oraz urzędnicy, a załatwianie „papierkologii”  trochę trwa. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się po naszej myśli.

Komendant 
LV Marszu Szlakiem
Pierwszej Kompanii Kadrowej

(-)

Dionizy Krawczyński

Zapraszamy do zapoznania się także z:
Komunikat organizacyjny nr 2/2021