Komunikat Bożonarodzeniowo-noworoczny 2022

Prezent dla Kadrówkowej Rodziny 

Gdy papierki od prezentów zostały już posprzątane, a blask lampek ustrojonego drzewka świątecznego stał się czymś normalnym czas przyjąć życzenia od dalszej… kadrówkowej rodziny.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Komenda Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej życzy wszystkim Przyjaciołom: Wiary, która odmieni nasze serca i da siłę zwycięstwa… Nadziei, że nadchodzący Marsz będzie jeszcze lepszy … i zdrowia dla Was, aby pokonać trasę i dla rodzin, aby te kilka dni rozłąki wytrwały bez Was.

Kadrówkowa Rodzina

W niedzielę oktawy Bożego Narodzenia (26 grudnia) obchodzimy też święto rodziny. To dobry czas aby zająć się Kadrówkową rodziną. Pamiętajmy, że jeżeli sami nie opiszemy naszej historii to nikt inny tego nie zrobi (potwierdziło się to przez plajtę wielu inicjatyw). Z tego powodu powołujemy: Kadrówkowy Ośrodek Pamięci (KOP).

Ośrodek ma zająć się koordynacją prac nad zebraniem materiałów o Kadrówkach z poszczególnych lat, ich sprawdzeniem i utworzeniem jednolitego tekstu opisującego wydarzenia z poszczególnych lat. Materiały te uzupełnione listą uczestników i fotografiami będą umieszczane na stronie internetowej Kadrówki oraz WikiKadrówki.

 Kadrówkowy Ośrodek Pamięci

To nie jest jednak tak, że KOP wykona za nas całą pracę: zwracamy się do uczestników Marszu o spisywanie swoich wspomnień (mogą to być krótkie wzmianki z ciekawostkami) na podstawie których powstanie opis Marszu w poszczególnych latach. Mam nadzieję, że poważnie podejdziecie do sprawy bowiem pamięć ludzka jest zawodna i już dziś niektóre, niezbyt odległe wydarzenia, różnie zapisały się w pamięci ludzi.

Dla sprawnego przeprowadzenia opisanych działań powołuję koordynatorów, którzy są odpowiedzialni za poszczególne elementy działań:
Krakowiak-Pacholska Anna – główny koordynator,
Czado Mirosław – odpowiedzialny za dokumentację fotograficzną Marszu i dokładnym ustalaniem lat i uzyskaniem praw do wykorzystania zdjęć,
Kaszuba Dariusz – odpowiedzialny za współpracę z organizacjami strzeleckimi i materiały o ich udziale w Kadrówce (dotyczy także udziału wojskowych),
Rybak Michał Andrzej – przedstawiciel Kapituły Odznaki z dostępem do dokumentacji Marszu,
Śmigrocki Artur – koordynator materiałów z Kadrówek przedwojennych,
Wywiał Przemysław – odpowiedzialny za treść merytoryczną opisów poszczególnych Kadrówek.
Koordynatorom dziękuję za przyjęcie funkcji.

Nic samo się nie zrobi…. Proszę wszystkich o pomoc w opisaniu naszej historii. To cel na najbliższe miesiące i mam nadzieję, że podczas tegorocznego Marszu zobaczymy efekty działań.

Wykaz adresów e-mail dostępny na stronie Kontakty —> KOP.

Komendant
LVIII Marszu Szlakiem
Pierwszej Kompanii Kadrowej

(-)

Dionizy Krawczyński