Komunikat organizacyjny nr 1/2023

Ostatnie dni były dość intensywne jeżeli chodzi o spotkania i uzgodnienia.

W związku z czym wraz z harmonogramem podjemy informacje, które pozwolą się wam lepiej zorientować co do przebiegu tegorocznej Kadrówki i uroczystości, w których udział jest obowiązkowy:

ORGANIZACJA MARSZU

 1. Harmonogram Marszu nie przewiduje rewolucyjnych zmian choć nastąpi korekta tras przemarszu. Przypominam, że noclegi odbywają się tylko i wyłącznie we własnych namiotach. Noclegi w innych budynkach tylko w ramach naszej współpracy z partnerami.
 2. Miejscem zgrupowania w Krakowie jest Kopiec Józefa Piłsudskiego, a główne uroczystości odbywają się tam 5 sierpnia.
 3. Wyżywienie tak jak dotychczas do własnych naczyń.
 4. Planuję, że w tym roku w Marszu weźmie udział 150 osób w plutonach marszowych
  i ok. 40 osób w patrolu kawaleryjskim.

Logo Kadrówkowego Ośrodka Pamięci
(autor: Marek Lazurek)

FINANSE

 1. Zgodnie z zapowiedziami zmuszeni jesteśmy podnieść wysokość opłaty. Więc wszyscy wiemy jaka jest sytuacja.
 2. Uczestnicy przydzieleni do plutonów pieszych: odpłatność 350 zł. Opłata obejmuje: wyżywienie, transport bagaży, noclegi, ubezpieczenie i inne wynikające z potrzeb.
 3. Uczestnicy przydzieleni do patrolu kawaleryjskiego i służb taborowych kawalerii: odpłatność 60 zł. Opłata obejmuje jedynie koszt ubezpieczenia, koszulek i pamiątek marszowych. Pododdział wyżywienie i transport zapewnia we własnym zakresie.
 4. Opłatę należy przelać na konto bankowe:

MARSZ SZLAKIEM PIERWSZEJ KOMPANII KADROWEJ
Występy 20
29-105 Krasocin
Numer konta: 72 1600 1462 1896 5589 3000 0001
Proszę o podanie nazwiska i imienia osoby, której dotyczy wpłata.

DYSCYPLINA

 1. Po rozmowach z wieloma z Was podjąłem decyzję, że nie będę występował do Kapituły Odznaki “Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki” w sprawie pozbawienia prawa noszenia Odznaki przez pana Piotra Augustynowicza. Chciałbym, aby sytuacja ta uświadomiła jednak wszystkim, że nie pozwolę na jakąkolwiek rozbijacką robotę prowadzoną przez tego pana, albo jego pomagierów w stylu pana G. z Kielc, który próbował zorganizować osobny Marsz.
 2. Przez lata upominaliśmy uczestników Marszu, aby godnie zachowywali się podczas Kadrówki. Nie do wszystkich to dotarło. Podczas Marszu w roku 2022 za zachowanie niegodne uczestnika Marszu usunięta została grupa osób z kawalerii marszowej.
 3. Do drugiego nagannego zachowania doszło 12 sierpnia w Kielcach. Co gorsza dopuściła się tego osoba funkcyjna (już w poprzednich przypadkach osoba ta dostawała upomnienia). Teraz miarka się przebrała. Oświadczam, że podjąłem decyzję, że osoba ta nie będzie odtąd przyjmowana na Marsz.
  Celowo nie podaję jego nazwiska; jedni wiedzą, a dla innych niech to będzie przestroga. Marsz jest Naszą wartością nadrzędną, a jeżeli ktoś chce się bawić to może to robić u siebie.

PAMIĘĆ

 1. Prezentujemy logo Kadrówkowego Ośrodka Pamięci autorstwa Marka Lazurka, któremu serdecznie dziękuję.
 2. Logo nie załatwia jednak sprawy. Potrzebna jest wasza pomoc, wasze wspomnienia. Proszę wszystkich: osoby indywidualne oraz organizacje które pojawiały się przez lata na Marszu – spisujcie wspomnienia, większe lub mniejsze. Jeżeli nie zrobicie tego sami to kiedyś zdziwicie się jak ktoś
  napisze historię Kadrówki za was.
 3. Dzięki pracy Michała Andrzeja Rybaka strona internetowa została już przygotowana do umieszczania materiałów historycznych. Wielkie dzięki dla Michała!

Wbrew pozorom dzieje się wiele.
O kolejnych podjętych działaniach szerzej już wkrótce.

Komendant 
LVIII Marszu Szlakiem
Pierwszej Kompanii Kadrowej

(-)

Dionizy Krawczyński

Zapraszamy do zapoznania się także z:
Komunikat organizacyjny nr 2/2023
Komunikat organizacyjny nr 3/2023