LIII (38. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiKadrowka
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 9 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 95: Linia 95:
 
| 24. || [[Jerzy Wiesław Zacharow]] || 714  
 
| 24. || [[Jerzy Wiesław Zacharow]] || 714  
 
|-
 
|-
| 25. || [[]] || -  
+
| 25. || [[Władysław Kałudziński]] || -  
 
|-
 
|-
| 26. || [[]] || -  
+
| 26. || [[Władysław Herbuś]] || -  
 
|-
 
|-
| 27. || [[]] || -
+
| 27. || [[Stanisław Wyrzycki]] || 713
 
|-
 
|-
| 28. || [[]] || -  
+
| 28. || [[Włodzimierz Henryk Bajak]] || -  
 
|-
 
|-
| 29. || [[]] || -  
+
| 29. || [[Marian Stefaniak]] || -  
 
|-
 
|-
 
| 30. || [[]] || -  
 
| 30. || [[]] || -  
Linia 288: Linia 288:
 
| 18. || [[Jacek Andrzej Stachiewicz]] || 811  
 
| 18. || [[Jacek Andrzej Stachiewicz]] || 811  
 
|-
 
|-
| 19. || [[]] || -  
+
| 19. || [[Henryk Szałkowski]] || -  
 
|-
 
|-
 
| 20. || [[]] || -  
 
| 20. || [[]] || -  
Linia 879: Linia 879:
 
| 6. || [[Franciszek Kołomański]] || -  
 
| 6. || [[Franciszek Kołomański]] || -  
 
|-
 
|-
| 7. || [[]] || -
+
| 7. || [[Janusz Kalukin]] || 899
 
|-
 
|-
| 8. || [[]] || -
+
| 8. || [[Henryk Bugajski]] || 890
 
|-
 
|-
| 9. || [[]] || -  
+
| 9. || [[Zygmunt Ryszard Pęksyk]] || -  
 
|-
 
|-
| 10. || [[]] || -
+
| 10. || [[Antoni Piekałkiewicz]] || 108
 
|-
 
|-
 
| 11. || [[]] || -  
 
| 11. || [[]] || -  

Aktualna wersja na dzień 02:24, 28 cze 2020

LIII (38. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej odbywał się w 2018 roku.

Komendantem Marszu był Dionizy Krawczyński wybrany podczas LII (37. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

W Marszu wzięło udział XXX osób (XXX uczestników i XXX towarzyszących)

Prawo noszenia Odznaki "UMSK" otrzymało: XX osób.

Odznaczonych Medalem "UMSK" zostało: X osoby.

Uhonorowanych Szablą "UMSK" zostało: X osoby.

Na Komendanta LIV (39. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej został wybrany Dionizy Krawczyński.

Uczestnicy LIII (38. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej[edytuj]

Komenda Marszu[edytuj]

Lp. Funkcja Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Komendant Marszu Dionizy Krawczyński 170
2. Honorowy Komendant Marszu Jan Józef Kasprzyk 245
3. I Wice Komendant Marszu [[]]
4. II Wice Komendant Marszu [[]]
5. Dowódca kompanii [[]]
6. Szef Trasy/Sędzia Zawodów [[]]
7. Oboźny Mirosław Wincenty Zganiacz 471
8. Przewodniczący Jury Konkursów Historycznych [[]]
9. Oficer Prasowy Marszu Michał Andrzej Rybak 675
10. Oficer Oświatowy [[]]
11. Szef Służby Porządkowej [[]]
12. Szef Służby Medycznej [[]]

Pluton I im. Kazimierza Jana Piątka ps. "Herwin"[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca I plutonu
Andrzej Mieczysław Albiniak
131
2. Adrian Zielonka -
3. Gracjan Oktawian Romanowski -
4. Ryszard Wiesław Wołkowski -
5. Michał Piotr Łosiewicz -
6. Mateusz Malinowski -
7. Bogusław Chodakowski -
8. Przemysław Solniczek -
9. Milena Cierlaczyk -
10. Taras Antoni Kołpak -
11. Monika Muszyńska -
12. Marcin Muszyński -
13. Artur Urban -
14. Łukasz Maksym Cendrowski -
15. Klaudia Wilczyńska -
16. Maja Nadia Najdała -
17. Wiktor Wilczyński -
18. Krystian Wojciech Pierzchalski -
19. Jan Mencel 281
20. Adam Barnat 915
21. Jadwiga Muszyńska 258
22. Zenon Czekalski -
23. Stanisław Tatara 23
24. Jerzy Wiesław Zacharow 714
25. Władysław Kałudziński -
26. Władysław Herbuś -
27. Stanisław Wyrzycki 713
28. Włodzimierz Henryk Bajak -
29. Marian Stefaniak -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Pluton II im. Henryka Krok-Paszkowskiego[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca II plutonu
[[]]
-
2. Bartłomiej Sasin -
3. Anna Kwasigroch 902
4. Patrycja Dominika Szemro 906
5. Maja Figura -
6. Zofia Luiza Zaręba -
7. Bartosz Grychowski -
8. Angelika Soczumska -
9. Natalia Marcinko 917
10. Marcin Kamil Sobański -
11. Dominik Nagórski -
12. Radosław Zagórski -
13. Piotr Szymon Hinc -
14. Paulina Peplińska -
15. Oliwia Aurora Młodzianowska -
16. Jerzy Jurkowski 851
17. Stanisław Jurkowski -
18. Jacek Andrzej Stachiewicz 811
19. Henryk Szałkowski -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Pluton III im. Stanisława Burhardt-Bukackiego[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca III plutonu
[[]]
-
2. Mateusz Tomasz Mankowski -
3. Dawid Werlich -
4. Sebastian Damidczyk -
5. Jakub Wieczorek -
6. Piotr Marek Karpowicz -
7. Aleksandra Katarzyna Gątkowska -
8. Zuzanna Karolina Mieleń -
9. Paweł Sobków -
10. Julia Izabella Gajecka -
11. Krzysztof Jan Prokopenko -
12. Kamila Ewa Wieczorek -
13. Patryk Koniszewski -
14. Jakub Jan Pacholski 836
15. [[]] -
16. [[]] -
17. [[]] -
18. [[]] -
19. [[]] -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Pluton IV im. Jana Kruszewskiego ps. "Kruk"[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca IV plutonu
[[]]
-
2. Mateusz Kopciński -
3. Anita Kruszewska -
4. Piotr Kaniecki -
5. Natalia Czerniakowska -
6. Mateusz Zieliński 884
7. Patryk Zbigniew Ostrowski -
8. Bartłomiej Cyniak -
9. Bartłomiej Stanisław Gielec -
10. Maciej Szymon Stępień -
11. Jakub Boruc -
12. Jakub Paweł Kuśmierek -
13. Jakub Kunka -
14. Filip Mateusz Gąsiorowski -
15. Julia Joanna Kuc -
16. Bartosz Kacper Falendasz -
17. Borys Kuciński -
18. [[]] -
19. [[]] -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Kawaleria[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Jacek Piotr Bonarski -
2. Adam Dzierzgwa -
3. Hubert Dionizy Krawczyński 654
4. Julia Cecylia Warchoł -
5. Dawid Dębowski -
6. Franciszek Kołomański -
7. Janusz Kalukin 899
8. Henryk Bugajski 890
9. Zygmunt Ryszard Pęksyk -
10. Antoni Piekałkiewicz 108
11. [[]] -
12. [[]] -
13. [[]] -
14. [[]] -
15. [[]] -
16. [[]] -
17. [[]] -
18. [[]] -
19. [[]] -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Służba Medyczna[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. [[]] -
2. [[]] -
3. [[]] -
4. [[]] -
5. [[]] -
6. [[]] -
7. [[]] -
8. [[]] -
9. [[]] -
10. [[]] -
11. [[]] -
12. [[]] -
13. [[]] -
14. [[]] -
15. [[]] -
16. [[]] -
17. [[]] -
18. [[]] -
19. [[]] -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Służba Porządkowa im. Konstantego Gryckan-Didkowskiego[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Daniel Eryk Papros -
2. Jakub Jan Piec -
3. Mateusz Piotr Kubicki -
4. Piotr Jakub Drabiuk -
5. Patryk Łojnowski -
6. Karol Kargul -
7. Wiktor Jakubowski -
8. Bartosz Borkowski -
9. Natalia Wiktoria Patyk -
10. [[]] -
11. [[]] -
12. [[]] -
13. [[]] -
14. [[]] -
15. [[]] -
16. [[]] -
17. [[]] -
18. [[]] -
19. [[]] -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

Osoby Towarzyszące[edytuj]

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Alicja Koziara -
2. Łukasz Koziara -
3. Mieczysław Rokosz 722
4. [[]] -
5. [[]] -
6. [[]] -
7. [[]] -
8. [[]] -
9. [[]] -
10. [[]] -
11. [[]] -
12. [[]] -
13. [[]] -
14. [[]] -
15. [[]] -
16. [[]] -
17. [[]] -
18. [[]] -
19. [[]] -
20. [[]] -
21. [[]] -
22. [[]] -
23. [[]] -
24. [[]] -
25. [[]] -
26. [[]] -
27. [[]] -
28. [[]] -
29. [[]] -
30. [[]] -
31. [[]] -
32. [[]] -
33. [[]] -
34. [[]] -
35. [[]] -
36. [[]] -
37. [[]] -
38. [[]] -
39. [[]] -
40. [[]] -
41. [[]] -
42. [[]] -
43. [[]] -
44. [[]] -
45. [[]] -
46. [[]] -
47. [[]] -
48. [[]] -
49. [[]] -
50. [[]] -
51. [[]] -
52. [[]] -
53. [[]] -
54. [[]] -
55. [[]] -
56. [[]] -
57. [[]] -
58. [[]] -
59. [[]] -
60. [[]] -
61. [[]] -
62. [[]] -
63. [[]] -
64. [[]] -
65. [[]] -
66. [[]] -
67. [[]] -
68. [[]] -
69. [[]] -
70. [[]] -
71. [[]] -
72. [[]] -
73. [[]] -
74. [[]] -
75. [[]] -
76. [[]] -
77. [[]] -
78. [[]] -
79. [[]] -
80. [[]] -
81. [[]] -
82. [[]] -
83. [[]] -
84. [[]] -
85. [[]] -
86. [[]] -
87. [[]] -
88. [[]] -
89. [[]] -
90. [[]] -
91. [[]] -
92. [[]] -
93. [[]] -
94. [[]] -
95. [[]] -
96. [[]] -
97. [[]] -
98. [[]] -
99. [[]] -
100. [[]] -

"Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki"[edytuj]

Odznaczeni Odznaką "UMSK"[edytuj]

Lp. Nr odznaki Imię i nazwisko Miejscowość
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.

Odznaczeni Medalem "UMSK"[edytuj]

Lp. Nr medalu Imię i nazwisko Miejscowość
1. Michał Andrzej Rybak Tomaszów Mazowiecki
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.

Uhonorowani Szablą "UMSK"[edytuj]

Lp. Nr szabli Imię i nazwisko Miejscowość
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.

Konkursy[edytuj]

Zawody Marszowe[edytuj]

Miejsce Drużyna Organizacja Miejscowość
I
II
III

Konkurs Historyczny wiedzy o Legionach im. bryg. ZS Lucjana Muszyńskiego[edytuj]

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Konkurs Historyczny wiedzy o Armii Krajowej im. Piotra Kurka[edytuj]

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Zawody Strzeleckie w Słomnikach[edytuj]

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Zawody Strzeleckie w Wodzisławiu[edytuj]

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III


Wyniki wyborów na Komendanta LIV (39. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej[edytuj]

Podczas wyborów zarejestrowało się XXX uprawnionych posiadaczy Odznaki "UMSK".

Liczba wydanych kart do głosowania: XXX

Liczba głosów oddanych wyniosła: XXX

Kandydat Głosy Procent
X 33,3 %
X 33,3 %
X 33,3 %
Kandydat + / - Nieważny
X X X X