LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

Z WikiKadrowka
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Button z LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej odbywał się w 2019 roku.

Komendantem Marszu był Dionizy Krawczyński wybrany podczas LIII (38. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

W Marszu wzięło udział 290 osób (248 uczestników i 42 towarzyszących)

Prawo noszenia Odznaki "UMSK" otrzymało: 25 osób.

Odznaczonych Medalem "UMSK" zostało: 3 osoby.

Uhonorowanych Szablą "UMSK" zostało: 3 osoby.

Uhonorowanych Skrzydłem Niepodległości zostało: 1 osoba oraz 3 instytucje.

Na Komendanta LV (40. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej został wybrany Dionizy Krawczyński.

Uczestnicy LIV (39. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

Komenda Marszu

Lp. Funkcja Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Komendant Marszu Dionizy Krawczyński 170
2. Honorowy Komendant Marszu Jan Józef Kasprzyk 245
3. I Wicekomendant Marszu Andrzej Fischer 93
4. II Wicekomendant Marszu Daniel Woś 459
5. Dowódca kompanii Marek Sabalski 848
6. Szef Trasy/Sędzia Główny Zawodów Tomasz Dyzma 210
7. Oboźny Mirosław Wincenty Zganiacz 471
8. Przewodniczący Jury Konkursów Historycznych Tomasz Ossowski 932
9. Oficer Prasowy Marszu Michał Andrzej Rybak 675
10. Oficer Oświatowy Dariusz Nowiński 306
11. Szef Służby Porządkowej Daniel Papros -
12. Szef Służby Medycznej Daniel Stock 759
13. Kapelan Marszu Mirosław Zięba 555

Pluton I im. Kazimierza Jana Piątka ps. "Herwin"

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca I plutonu
Andrzej Mieczysław Albiniak
131
2. Adam Barnat 916
3. Kamila Katarzyna Bieda -
4. Martyna Chmielewska 878
5. Rafał Chmura 535
6. Krzysztof Ciupis 724
7. Marcin Dominek -
8. Ludmiła Fastowicz 114
9. Wojciech Jan Formański 58
10. Dawid Gęślicki -
11. Dariusz Gubas 423
12. Halina Jany -
13. Danuta Jasińska 133
14. Piotr Jarco 914
15. Andrian Łapotkow -
16. Eryk Matecki -
17. Jan Mencel 281
18. Jadwiga Muszyńska 258
19. Artur Napiórkowski -
20. Ryszard Palesa 806
21. Jerzy Andrzej Pędzisz -
22. Joanna Helena Pędzisz -
23. Antoni Piekałkiewicz 108
24. Nikola Pyrcik -
25. Przemysław Kamil Schab -
26. Roman Sielski -
27. Bartosz Stawiarski 865
28. Piotr Siwicki 401
29. Zbigniew Szmiel 87
30. Sebastian Tokarski 814
31. Eugeniusz Tyszer 883
32. Stanisław Wyrzycki 713
33. Marek Węgiełek 688
34. Mariusz Józef Włodarczyk -
35. Przemysław Wojtkowiak 458
36. Tadeusz Krzysztof Wojtkowiak 145
37. Jerzy Zacharow 714
38. Andrzej Józef Żmudzki 818
39. Krystyna Grażyna Kuffel 855
40. Bogdan Ludwik Kuffel 657
41. Adrian Chmielewski 824
42. Kinga Jadwiga Przełożna 839
43. Jan Waldemar Kubiak 903
44. Jan Kazimierz Kubiak 904
45. Mariusz Moga 907
46. Antoni Juśkiw -
47. Józef Kulza 304
48. Kamil Krystian Hope 738
49. Sebastian Daniel Motylewski 901
50. Sebastian Parzątka-Lipiński -
51. Weronika Teresa Januszewska 854
52. Robert Dariusz Rożek 928
53. Paweł Jarosław Lewandowski -
54. Katarzyna Anna Jastrzębska 440
55. Wiktoria Miter -
56. Wiktoria Szczęsna -
57. Karol Paweł Ebertowski 825
58. Wiktoria Anna Frymark 852
59. Hubert Górny -
60. Iwona Skocka -
61. Jacek Młodzianowski -
62. Oliwia Aurora Młodzianowska -
63. Radosław Zagórski -
64. Wiktoria Chmielewska -
65. Henryk Szałkowski 676
66. Konrad Pazdalski -
67. Mirela Szłapinska -
68. Łukasz Spichalski -
69. Cezary Jan Jakubiak 188

Pluton II im. Henryka Krok-Paszkowskiego

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca II plutonu
Grzegorz Bogusław Idzik
698
2. Sebastian Damidczyk -
3. Adam Dłużniak 679
4. Maja Figura -
5. Rafał Marcin Grabarczyk -
6. Marcin Piotr Bicz 937
7. Konrad Jarecki -
8. Nikola Julia Jasińska -
9. Patryk Karólski -
10. Anna Krakowiak-Pacholska 295
11. Jakub Jan Pacholski 836
12. Gracjan Oktawian Romanowski -
13. Bartosz Konstanty Skąpski 436
14. Kinga Sobieszek -
15. Angelika Soczumska -
16. Dawid Werelich -
17. Kamila Ewa Wieczorek -
18. Zofia Luiza Zaręba -

Pluton III im. Stanisława Burhardt-Bukackiego

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca III plutonu
Marcin Plisiecki
284
2. Monika Maria Biskup 347
3. Natalia Maja Borowczyk -
4. Mirosław Czado 231
5. Michał Członka 880
6. Artur Daniłowicz 371
7. Filip Mateusz Gąsiorowski -
8. Daniel Robert Gniewaszewski -
9. Adrian Gołembiewski -
10. Michał Mateusz Kępski -
11. Oskar Kopczyński -
12. Szymon Hubert Kordeczka -
13. Kamil Krysiak -
14. Borys Kuciński -
15. Mateusz Kulesza -
16. Olga Kołsut -
17. Wiktoria Konopka -
18. Wojciech Andrzej Krycka -
19. Jakub Paweł Kuśmierek -
20. Marta Kuśmierz -
21. Jakub Kunka -
22. Kamil Madejewski -
23. Piotr Paweł Malczewski 322
24. Michał Malecki -
25. Jakub Marciniak -
26. Natalia Marcińska -
27. Kamil Michalski 887
28. Adam Miłek -
29. Zuzanna Karolina Mieleń -
30. Sara Mizere 558
31. Katarzyna Ewa Młynarska 581
32. Patryk Zbigniew Ostrowski -
33. Mikołaj Biesalski -
34. Jacek Adam Pyrcik 705
35. Kacper Sobierski 885
36. Dawid Karol Staniak -
37. Adam Stanisław Stefaniak -
38. Maciej Szymon Stępień -
39. Kacper Szymaniak -
40. Artur Śmigrocki 289
41. Szymon Wójcik -
42. Łukasz Wędrak -
43. Kinga Zaborowska -
44. Robert Patryk Zima -
45. Julian Ziółkowski -

Pluton IV im. Jana Kruszewskiego ps. "Kruk"

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca IV plutonu
Maciej Wechmann
492
2. Joanna Hlożek -
3. Łukasz Kiełbasiński -
4. Bartosz Kubal -
5. Karol Muszyński -
6. Mirosław Radwan -
7. Albert Smolarek -
8. Tomasz Dieptrich -
9. Weronika Angelika Więcek -
10. Tomasz Fijałkowski -
11. Robert Wężowicz -
12. Grzegorz Kiwior -
13. Malwina Barbara Ubysz -
14. Przemysław Wywiał 908
15. Barbara Krygowska -
16. Marek Porębski -
17. Tomasz Lusak 755
18. Marcin Tomasz Surma -
19. Adrian Nowak -
20. Nina Mardaus -
21. Kamil Płaczek -
22. Kacper Wybierała -
23. Kamil Janos -
24. Jakub Mariusz Walczak -
25. Tomasz Dąbczyński -
26. Dawid Tworek -
27. Barbara Maria Witkowska -
28. Renata Anna Wadowska-Zioło -
29. Bartosz Chmielewski -
30. Jacek Marek Sternik -
31. Jacek Bilski 300
32. Ryszard Mikula -
33. Krzysztof Domagała -
34. Krzysztof Kurowski -
35. Cezary Włodzimierz Głuszek -
36. Norbert Sadłocha -
37. Marzena Krawczyk -
38. Kamila Łucja Włodarczyk -
39. Wiktor Jan Dąbrowski -
40. Arkadiusz Ihret -
41. Mariusz Sławomir Kawalec -
42. Jacek Mogielski -
43. Michał Malara -
44. Piotr Gelar -

Kawaleria

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Jacek Piotr Bonarski -
2. Jakub Dąbrowski -
3. Paweł Gajewski 912
4. Robert Dzierzgwa -
5. Ryszard Gołdziński -
6. Franciszek Kołomański -
7. Dawid Kowalski -
8. Hubert Krawczyński 654
9. Patryk Józef Krawczyński 653
10. Aleksandra Maciejewska -
11. Katarzyna Maciejewska -
12. Leszek Piotr Marcinkiewicz 187
13. Kamil Mietelski 780
14. Ryszard Majas -
15. Monika Sandra Morzy -
16. Adrian Karol Natora 873
17. Norbert Orawiec 911
18. Monik Paperz 876
19. Hubert Michał Pawlik 798
20. Jarosław Pawlik 877
21. Kamil Piotr Piątek 900
22. Marcin Piątek 704
23. Zygmunt Ryszard Pęksyk 198
24. Anna Katarzyna Wegner 721
25. Michał Wójtowicz -
26. Anna Urszula Woźniak 689
27. Tomasz Zienkowski 268
28. Henryk Bugajski 890
29. Janusz Kalukin 899
30. Artur Węgrzyn 894
31. Maciej Talik 896
32. Janusz Stanisław Patyna 892
33. Julia Cecylia Warchoł -
34. Paulina Gołda -
35. Marlena Kumońska -
36. Karolina Więcaszek -
37. Karol Więcaszek 779
38. Krzysztof Kołodziejczyk 893
39. Kamil Kołodziejczyk 898
40. Szymon Marcin Kołodziejczyk 895
41. Paweł Krupa -
42. Robert Więcław -
43. Szymon Bożęcki -

Służba Medyczna

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Maksymilian Gibaszewski 939
2. Sylwia Janus 919
3. Maciej Zdzisław Jastrzębski 509
4. Adam Ryszard Mazur -
5. Antoni Tuan Nguyen Van -

Służba Porządkowa im. Konstantego Gryckan-Didkowskiego

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Piotr Drabiuk -
2. Oliwia Gula -
3. Karol Kargul -
4. Aleksandra Kopacz -
5. Mateusz Piotr Kubicki -
6. Natalia Patyk 941
7. Jan Pawelec -
8. Filip Janusz Piasecki -
9. Szymon Stanisław Rudzki -
10. Krzysztof Jan Wicha -
11. Łukasz Wilczyński -

Osoby Towarzyszące

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Jan Jasicki -
2. Antoni Rumian -
3. Mariusz Cupiał -
4. Małgorzata Ryba -
5. Zbigniew Ryba 43
6. Mariusz Kisiel -
7. Anna Frankiewicz -
8. Grażyna Falkiewicz–Witek 501
9. Ryszard Bocian -
10. Mieczysław Kopeć -
11. Janusz Koza 33
12. Izabela Karbownicka -
13. Przemysław Jerzy Witek 8
14. Antoni Cieślik -
15. Witold Ostrowski -
16. Danuta Kowacka-Kineszewska 64
17. Jacek Torbicz 69
18. Bartłomiej Czech -
19. Izabela Osmenda 239
20. Stanisław Osmenda 240
21. Łukasz Osmenda 189
22. Anna Fischer-Rokosz 80
23. Łukasz Piotr Wojtkowiak 191
24. Joanna Strasz 660
25. Grzegorz Ożdiynoki 866
26. Dariusz Kaszuba 253
27. Radosław Antoni Wojtkowiak -
28. Edward Wilhelm Jankowski 586
29. Jerzy Bukowski 183
30. Artur Then -
31. Zygmunt Łenyk 82
32. Anna Olpeter-Łenyk 139
33. Maciej Gawlikowski 63
34. Witold Tukałło 48
35. Iwona Fischer 633
36. Bartłomiej Koziara 320
37. Sławomir Kucharski 212
38. Bartłomiej Niebrzydowski -
39. Igor Lichota -
40. Wojciech Lesiak 498
41. Tomasz Paweł Paprocki 837
42. Edyta Krawczyńska 254

"Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki"

Odznaczeni Odznaką "UMSK"

Lp. Nr odznaki Imię i nazwisko Miejscowość
1. 943 Paweł Jarosław Lewandowski Chojnice
2. 944 Michał Wójtowicz Kielce
3. 945 Sebastian Parzątka-Lipiński Chojnice
4. 946 Łukasz Spichalski Chojnice
5. 947 Kinga Sobieszek Skierniewice
6. 948 Gracjan Oktawian Romanowski Pabianice
7. 949 Angelika Soczumska Górno
8. 950 Szymon Hubert Kordeczka Słopnice
9. 951 Eryk Matecki Lwów
10. 952 Andrian Łapotkow Lwów
11. 953 Kacper Szymaniak Świdnica
12. 954 Szymon Bożęcki
13. 955 Mariusz Józef Włodarczyk Aleksandrów Łódzki
14. 956 Dawid Gęślicki Ełk
15. 957 Kamil Madejewski Bełchatów
16. 958 Mateusz Kulesza Nowa Ruda
17. 959 Borys Kuciński Płońsk
18. 960 Piotr Gelar Skarżysko-Kamienna
19. 961 Piotr Drabiuk Rabka Zdrój
20. 962 Franciszek Kołomański Kielce
21. 963 Kamila Ewa Wieczorek Częstochowa
22. 964 Patryk Zbigniew Ostrowski Turów
23. 965 Antoni Tuan Nguyen Van Warszawa
24. 966 Łukasz Wędrak Tomaszów Mazowiecki
25. 967 Maja Figura Chojniczki

Odznaczeni Medalem "UMSK"

Lp. Nr medalu Imię i nazwisko Miejscowość
1. Jacek Adam Pyrcik
2. Krzysztof Ciupis Częstochowa
3. Jacek Bilski

Uhonorowani Szablą "UMSK"

Lp. Nr szabli Imię i nazwisko Miejscowość
1. Tadeusz Krzysztof Wojtkowiak Szczecin
2. Leszek Piotr Marcinkiewicz
3. Tomasz Dyzma Lublin

Uhonorowani "Skrzydłem Niepodległości"

Lp. Nr SN Uhonorowany
1. 1 Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
2. 2 Zespół Szkół Nr. 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
3. 3 Radio Kielce
4. 4 Łukasz Wilczyński

Konkursy

Zawody Marszowe

Zwycięzca Zawodów Marszowych w 2019 roku Adam Dłużniak
Miejsce Drużyna Organizacja Miejscowość
I Adam Dłużniak Wojska Obrony Terytorialnej - 13 ŚBOT Częstochowa
II Wojska Obrony Terytorialnej 10 ŚBOT, 11 MBOT, 12 WBOT Kielce, Kraków, Poznań

Konkurs Historyczny wiedzy o Legionach im. bryg. ZS Lucjana Muszyńskiego

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Konkurs Historyczny wiedzy o Armii Krajowej im. Piotra Kurka

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Zawody Strzeleckie w Słomnikach

Kategoria dla Uczestników Marszu

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I Piotr Jarco Związek Strzelecki - Kielce im. Józefa Piłsudskiego Kielce

Kategoria Open

Miejsce Imię i nazwisko
I Oskar Krupa
II Karol Lis
III Łukasz Cnota

Zawody Strzeleckie w Wodzisławiu

Zwycięzcy Zawodów Strzeleckich z Wodzisławia i Jędrzejowa z 2019 roku.
Na zdjęciu od lewej: Jan Józef Kasprzyk, Adam Miłek, Piotr Paweł Malczewski, Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek i Starosta Jędrzejowski - Starosta Paweł Faryna.
W tyle od lewej: Daniel Woś, Dionizy Krawczyński i Wojciech Lesiak
Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I Adam Miłek ZS "STRZELEC" OSW - Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki
II Jakub Jan Pacholski ZS "STRZELEC" - Warszawa Warszawa
III Natalia Maja Borowczyk ZS "STRZELEC" JP - Jednostka Strzelecka 1001 Bełchatów

Zawody Strzeleckie w Jędrzejowie

I Zawody Strzeleckie o Szablę Komendanta Józefa Piłsudskiego

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I Piotr Paweł Malczewski ZS "STRZELEC" OSW - Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki
II Maciej Wechmann WOT - 12 WBOT Poznań
III Norbert Orawiec GRH "JODŁA" Kielce

Wyniki wyborów na Komendanta LV (40. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

Podczas wyborów zarejestrowało się 149 uprawnionych posiadaczy Odznaki "UMSK".

Liczba wydanych kart do głosowania: 118

Liczba głosów oddanych wyniosła: 115

Kandydat + / - Nieważny
Dionizy Krawczyński 103 4 7 1

Statystyki

2019 Grupy wiekowe.png

2019 Płeć.png 2019 Przydział.png

2019 UMSK.png