LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiKadrowka
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 5: Linia 5:
 
'''{{FULLPAGENAME}}''' odbywał się w [[2019]] roku.
 
'''{{FULLPAGENAME}}''' odbywał się w [[2019]] roku.
  
Komendantem Marszu był [[Dionizy Krawczyński]] wybrany podczas [[LIII (38. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej|LIII (38. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej]].
+
Komendantem Marszu był [[Dionizy Krawczyński]] ([[Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła"]]) wybrany podczas [[LIII (38. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej|LIII (38. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej]].
  
 
W Marszu wzięło udział 290 osób (248 uczestników i 42 towarzyszących)
 
W Marszu wzięło udział 290 osób (248 uczestników i 42 towarzyszących)

Wersja z 14:05, 29 lip 2020

LIII (38. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej | LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej | LV (40. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej


Button z LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

LIV (39. po wojnie) Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej odbywał się w 2019 roku.

Komendantem Marszu był Dionizy Krawczyński (Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Jodła") wybrany podczas LIII (38. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

W Marszu wzięło udział 290 osób (248 uczestników i 42 towarzyszących)

Prawo noszenia Odznaki "UMSK" otrzymało: 25 osób.

Odznaczonych Medalem "UMSK" zostało: 3 osoby.

Uhonorowanych Szablą "UMSK" zostało: 3 osoby.

Uhonorowanych Skrzydłem Niepodległości zostało: 1 osoba oraz 3 instytucje.

Na Komendanta LV (40. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej został wybrany Dionizy Krawczyński.

Uczestnicy LIV (39. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

Komenda Marszu

Lp. Funkcja Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Komendant Marszu Dionizy Krawczyński 170
2. Honorowy Komendant Marszu Jan Józef Kasprzyk 245
3. I Wicekomendant Marszu Andrzej Fischer 93
4. II Wicekomendant Marszu Daniel Rafał Woś 459
5. Dowódca kompanii Marek Sabalski 848
6. Szef Trasy/Sędzia Główny Zawodów Tomasz Stefan Dyzma 210
7. Oboźny Mirosław Wincenty Zganiacz 471
8. Przewodniczący Jury Konkursów Historycznych Tomasz Ossowski 932
9. Oficer Prasowy Marszu Michał Andrzej Rybak 675
10. Oficer Oświatowy Dariusz Nowiński 306
11. Szef Służby Porządkowej Daniel Eryk Papros -
12. Szef Służby Medycznej Daniel Jakub Stock 759
13. Kapelan Marszu Mirosław Zięba 555

Pluton I im. Kazimierza Jana Piątka ps. "Herwin"

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca I plutonu
Andrzej Mieczysław Albiniak
131
2. Adam Barnat 915
3. Kamila Katarzyna Bieda -
4. Martyna Chmielewska 878
5. Wiktoria Chmielewska -
6. Adrian Chmielewski 824
7. Rafał Chmura 535
8. Krzysztof Ciupis 724
9. Marcin Dominek -
10. Karol Paweł Ebertowski 825
11. Ludmiła Fastowicz 114
12. Wojciech Jan Formański 58
13. Wiktoria Anna Frymark 852
14. Dawid Gęślicki +
15. Hubert Górny -
16. Dariusz Gubas 423
17. Kamil Krystian Hope 738
18. Cezary Jan Jakubiak 188
19. Weronika Teresa Januszewska 854
20. Halina Jany -
21. Piotr Jarco 914
22. Danuta Jasińska 133
23. Katarzyna Anna Jastrzębska 440
24. Antoni Juśkiw -
25. Jan Kazimierz Kubiak 904
26. Jan Waldemar Kubiak 903
27. Bogdan Ludwik Kuffel 657
28. Krystyna Grażyna Kuffel 855
29. Józef Kulza 304
30. Paweł Jarosław Lewandowski +
31. Andrian Łapotkow +
32. Eryk Matecki +
33. Jan Mencel 281
34. Wiktoria Miter -
35. Oliwia Aurora Młodzianowska -
36. Jacek Młodzianowski -
37. Mariusz Moga 907
38. Sebastian Daniel Motylewski 901
39. Jadwiga Muszyńska 258
40. Artur Napiórkowski -
41. Ryszard Palesa 806
42. Konrad Pazdalski -
43. Sebastian Pażątka-Lipiński +
44. Jerzy Andrzej Pędzisz -
45. Joanna Helena Pędzisz -
46. Antoni Piekałkiewicz 108
47. Kinga Jadwiga Przełożna 839
48. Nikola Pyrcik -
49. Robert Dariusz Rożek 928
50. Przemysław Kamil Schab -
51. Roman Sielski -
52. Piotr Siwicki 401
53. Iwona Skocka -
54. Łukasz Spichalski +
55. Bartosz Stawiarski 865
56. Henryk Szałkowski 676
57. Wiktoria Szczęsna -
58. Mirela Szłapinska -
59. Zbigniew Szmiel 87
60. Sebastian Tokarski 814
61. Eugeniusz Tyszer 883
62. Marek Węgiełek 688
63. Mariusz Józef Włodarczyk +
64. Tadeusz Krzysztof Wojtkowiak 145
65. Przemysław Wojtkowiak 458
66. Stanisław Wyrzycki 713
67. Jerzy Wiesław Zacharow 714
68. Radosław Zagórski -
69. Andrzej Józef Żmudzki 818

Pluton II im. Henryka Krok-Paszkowskiego

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca II plutonu
Grzegorz Bogusław Idzik
698
2. Marcin Piotr Bicz 937
3. Sebastian Damidczyk -
4. Adam Dłużniak 679
5. Maja Figura +
6. Rafał Marcin Grabarczyk -
7. Konrad Jarecki -
8. Nikola Julia Jasińska -
9. Patryk Karólski -
10. Anna Krakowiak-Pacholska 295
11. Jakub Jan Pacholski 836
12. Gracjan Oktawian Romanowski +
13. Bartosz Konstanty Skąpski 436
14. Kinga Sobieszek +
15. Angelika Soczumska +
16. Dawid Werelich -
17. Kamila Ewa Wieczorek +
18. Zofia Luiza Zaręba -

Pluton III im. Stanisława Burhardt-Bukackiego

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca III plutonu
Marcin Plisiecki
284
2. Mikołaj Biesalski -
3. Monika Maria Biskup 347
4. Natalia Maja Borowczyk -
5. Mirosław Czado 231
6. Michał Członka 880
7. Artur Daniłowicz 371
8. Filip Mateusz Gąsiorowski -
9. Daniel Robert Gniewaszewski -
10. Adrian Gołembiewski -
11. Michał Mateusz Kępski -
12. Olga Kołsut -
13. Wiktoria Konopka -
14. Oskar Kopczyński -
15. Szymon Hubert Kordeczka +
16. Wojciech Andrzej Krycka -
17. Kamil Krysiak -
18. Borys Kuciński +
19. Mateusz Kulesza +
20. Jakub Kunka -
21. Jakub Paweł Kuśmierek -
22. Marta Kuśmierz -
23. Kamil Madejewski +
24. Piotr Paweł Malczewski 322
25. Michał Malecki -
26. Jakub Marciniak -
27. Natalia Marcińska -
28. Kamil Michalski 887
29. Zuzanna Karolina Mieleń -
30. Adam Miłek -
31. Sara Mizere 558
32. Katarzyna Ewa Młynarska 681
33. Patryk Zbigniew Ostrowski +
34. Adam Jacek Pyrcik 705
35. Kacper Sobierski 885
36. Dawid Karol Staniak -
37. Adam Stanisław Stefaniak -
38. Maciej Szymon Stępień -
39. Kacper Szymaniak +
40. Artur Śmigrocki 289
41. Łukasz Wędrak +
42. Szymon Wójcik -
43. Kinga Zaborowska -
44. Robert Patryk Zima -
45. Julian Ziółkowski -

Pluton IV im. Jana Kruszewskiego ps. "Kruk"

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Dowódca IV plutonu
Maciej Wechmann
492
2. Jacek Bilski 300
3. Bartosz Chmielewski -
4. Tomasz Dąbczyński -
5. Wiktor Jan Dąbrowski -
6. Tomasz Dieptrich -
7. Krzysztof Domagała -
8. Tomasz Fijałkowski -
9. Piotr Gelar +
10. Cezary Włodzimierz Głuszek -
11. Joanna Hlożek -
12. Kamil Janos -
13. Mariusz Sławomir Kawalec -
14. Łukasz Kiełbasiński -
15. Grzegorz Kiwior -
16. Marzena Krawczyk -
17. Arkadiusz Kręt -
18. Barbara Krygowska -
19. Bartosz Kubal -
20. Krzysztof Kurowski -
21. Tomasz Lusak 755
22. Michał Malara -
23. Nina Mardaus -
24. Ryszard Mikula -
25. Jacek Mogielski -
26. Karol Muszyński -
27. Adrian Nowak -
28. Kamil Płaczek -
29. Marek Porębski -
30. Mirosław Radwan -
31. Norbert Sadłocha -
32. Albert Smolarek -
33. Jacek Marek Sternik -
34. Marcin Tomasz Surma -
35. Dawid Tworek -
36. Malwina Barbara Ubysz -
37. Renata Anna Wadowska-Zioło -
38. Jakub Mariusz Walczak -
39. Robert Wężowicz -
40. Weronika Angelika Więcek -
41. Barbara Maria Witkowska -
42. Kamila Łucja Włodarczyk -
43. Kacper Wybierała -
44. Przemysław Wywiał 908

Kawaleria

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Jacek Piotr Bonarski -
2. Szymon Piotr Bożęcki +
3. Henryk Bugajski 890
4. Jakub Dąbrowski -
5. Robert Dzierzgwa -
6. Paweł Gajewski 912
7. Paulina Gołda -
8. Ryszard Gołdziński -
9. Janusz Kalukin 899
10. Szymon Marceli Kołodziejczyk 895
11. Kamil Kołodziejczyk 898
12. Krzysztof Kołodziejczyk 893
13. Franciszek Kołomański +
14. Dawid Kowalski -
15. Patryk Józef Krawczyński 653
16. Hubert Dionizy Krawczyński 654
17. Paweł Krupa -
18. Marlena Kumońska -
19. Aleksandra Maciejewska -
20. Katarzyna Maciejewska -
21. Ryszard Majas -
22. Leszek Piotr Marcinkiewicz 187
23. Kamil Mietelski 780
24. Monika Sandra Morzy -
25. Adrian Karol Natora 873
26. Norbert Sebastian Orawiec 911
27. Monik Paperz 876
28. Janusz Stanisław Patyna 892
29. Hubert Michał Pawlik 798
30. Jarosław Pawlik 877
31. Zygmunt Ryszard Pęksyk 198
32. Kamil Piotr Piątek 900
33. Marcin Paweł Piątek 704
34. Maciej Talik 896
35. Julia Cecylia Warchoł -
36. Anna Katarzyna Wegner 721
37. Artur Węgrzyn 894
38. Karol Więcaszek 779
39. Karolina Więcaszek -
40. Robert Więcław -
41. Anna Urszula Woźniak 689
42. Michał Wojciech Wójtowicz +
43. Tomasz Zienkowski 268

Służba Medyczna

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Maksymilian Gibaszewski 939
2. Sylwia Janus 919
3. Maciej Zdzisław Jastrzębski 509
4. Adam Ryszard Mazur -
5. Antoni Tuan Nguyen Van +

Służba Porządkowa im. Konstantego Gryckan-Didkowskiego

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Piotr Jakub Drabiuk +
2. Oliwia Gula -
3. Karol Kargul -
4. Aleksandra Kopacz -
5. Mateusz Piotr Kubicki -
6. Natalia Wiktoria Patyk 941
7. Jan Pawelec -
8. Filip Janusz Piasecki -
9. Szymon Stanisław Rudzki -
10. Krzysztof Jan Wicha -
11. Łukasz Wilczyński -

Osoby Towarzyszące

Lp. Imię i nazwisko Nr odznaki "UMSK"
1. Ryszard Bocian -
2. Jerzy Bukowski 183
3. Antoni Cieślik -
4. Mariusz Cupiał -
5. Bartłomiej Czech -
6. Grażyna Falkiewicz–Witek 501
7. Iwona Fischer 633
8. Anna Fischer-Rokosz 80
9. Anna Frankiewicz -
10. Maciej Gawlikowski 63
11. Edward Wilhelm Jankowski 586
12. Jan Jasicki -
13. Izabela Karbownicka -
14. Dariusz Kaszuba 253
15. Mariusz Kisiel -
16. Mieczysław Kopeć -
17. Danuta Kowacka-Kineszewska 64
18. Janusz Koza 33
19. Bartłomiej Koziara 320
20. Edyta Krawczyńska 254
21. Sławomir Kucharski 212
22. Wojciech Lesiak 498
23. Igor Lichota -
24. Zygmunt Łenyk 82
25. Bartłomiej Niebrzydowski -
26. Anna Olpeter-Łenyk 139
27. Izabela Osmenda 239
28. Łukasz Osmenda 189
29. Stanisław Osmenda 240
30. Witold Ostrowski -
31. Grzegorz Ożdiynoki 866
32. Tomasz Paweł Paprocki 837
33. Antoni Rumian -
34. Małgorzata Ryba -
35. Zbigniew Ryba 43
36. Joanna Strasz 660
37. Artur Then -
38. Jacek Torbicz 69
39. Witold Tukałło 48
40. Przemysław Jerzy Witek 8
41. Łukasz Piotr Wojtkowiak 191
42. Radosław Antoni Wojtkowiak -

"Uczestnikowi Marszu Szlakiem Kadrówki"

Odznaczeni Odznaką "UMSK"

Lp. Nr odznaki Imię i nazwisko Miejscowość
1. 943 Paweł Jarosław Lewandowski Chojnice
2. 944 Michał Wojciech Wójtowicz Kielce
3. 945 Sebastian Pażątka-Lipiński Chojnice
4. 946 Łukasz Spichalski Chojnice
5. 947 Kinga Sobieszek Skierniewice
6. 948 Gracjan Oktawian Romanowski Pabianice
7. 949 Angelika Soczumska Górno
8. 950 Szymon Hubert Kordeczka Słopnice
9. 951 Eryk Matecki Lwów
10. 952 Andrian Łapotkow Lwów
11. 953 Kacper Szymaniak Świdnica
12. 954 Szymon Piotr Bożęcki
13. 955 Mariusz Józef Włodarczyk Aleksandrów Łódzki
14. 956 Dawid Gęślicki Ełk
15. 957 Kamil Madejewski Bełchatów
16. 958 Mateusz Kulesza Nowa Ruda
17. 959 Borys Kuciński Płońsk
18. 960 Piotr Gelar Skarżysko-Kamienna
19. 961 Piotr Jakub Drabiuk Rabka Zdrój
20. 962 Franciszek Kołomański Kielce
21. 963 Kamila Ewa Wieczorek Częstochowa
22. 964 Patryk Zbigniew Ostrowski Wieluń
23. 965 Antoni Tuan Nguyen Van Warszawa
24. 966 Łukasz Wędrak Tomaszów Mazowiecki
25. 967 Maja Figura Chojniczki

Odznaczeni Medalem "UMSK"

Lp. Nr medalu Imię i nazwisko Miejscowość
1. Adam Jacek Pyrcik
2. Krzysztof Ciupis Częstochowa
3. Jacek Bilski

Uhonorowani Szablą "UMSK"

Lp. Nr szabli Imię i nazwisko Miejscowość
1. Tadeusz Krzysztof Wojtkowiak Szczecin
2. Leszek Piotr Marcinkiewicz
3. Tomasz Stefan Dyzma Lublin

Uhonorowani "Skrzydłem Niepodległości"

Lp. Nr SN Uhonorowany
1. 1 Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
2. 2 Zespół Szkół Nr. 2 im. Jana Pawła II w Miechowie
3. 3 Radio Kielce
4. 4 Łukasz Wilczyński

Konkursy

Zawody Marszowe

Zwycięzca Zawodów Marszowych w 2019 roku Adam Dłużniak
Miejsce Drużyna Organizacja Miejscowość
I Adam Dłużniak Wojska Obrony Terytorialnej - 13 ŚBOT Częstochowa
II Wojska Obrony Terytorialnej 10 ŚBOT, 11 MBOT, 12 WBOT Kielce, Kraków, Poznań

Konkurs Historyczny wiedzy o Legionach im. bryg. ZS Lucjana Muszyńskiego

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Konkurs Historyczny wiedzy o Armii Krajowej im. Piotra Kurka

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I
II
III

Zawody Strzeleckie w Słomnikach

Kategoria dla Uczestników Marszu

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I Piotr Jarco Związek Strzelecki - Kielce im. Józefa Piłsudskiego Kielce

Kategoria Open

Miejsce Imię i nazwisko
I Oskar Krupa
II Karol Lis
III Łukasz Cnota

Zawody Strzeleckie w Wodzisławiu

Zwycięzcy Zawodów Strzeleckich z Wodzisławia i Jędrzejowa z 2019 roku.
Na zdjęciu od lewej: Jan Józef Kasprzyk, Adam Miłek, Piotr Paweł Malczewski, Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek i Starosta Jędrzejowski - Starosta Paweł Faryna.
W tyle od lewej: Daniel Woś, Dionizy Krawczyński i Wojciech Lesiak
Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I Adam Miłek ZS "STRZELEC" OSW - Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki
II Jakub Jan Pacholski ZS "STRZELEC" - Warszawa Warszawa
III Natalia Maja Borowczyk ZS "STRZELEC" JP - Jednostka Strzelecka 1001 Bełchatów

Zawody Strzeleckie w Jędrzejowie

I Zawody Strzeleckie o Szablę Komendanta Józefa Piłsudskiego

Miejsce Imię i nazwisko Organizacja Miejscowość
I Piotr Paweł Malczewski ZS "STRZELEC" OSW - Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki
II Maciej Wechmann WOT - 12 WBOT Poznań
III Norbert Orawiec GRH "JODŁA" Kielce

Wyniki wyborów na Komendanta LV (40. po wojnie) Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej

Podczas wyborów zarejestrowało się 149 uprawnionych posiadaczy Odznaki "UMSK".

Liczba wydanych kart do głosowania: 118

Liczba głosów oddanych wyniosła: 115

Kandydat + / - Nieważny
Dionizy Krawczyński 103 4 7 1

Statystyki

Grupy wiekowe uczestników wg płci - Kadrówka 2019.png

Płeć uczestników - Kadrówka 2019.png Przydział uczestników - Kadrówka 2019.png

Posiadacze Odznaki UMSK - Kadrówka 2019.png